ARŞİV: Nasıl abone olurum?

Bu sayfa arşiv için korunmuştur.

Bizim Gazete 35. sayısının ardından yayınına ara verdi. Ağustos ayında alınan bir kararla da yayınını sonlandırdı.

Elektronik Abonelik işlemleri bu kararın ardından sona ererken, bununla ilgili sayfa arşiv amacıyla korunmuştur.

Bu sayfada yer alan bilgiler bu nedenle artık yapılmayan bir işleme ilişkindir.

Zamanınız yoksa ya da aşağıdaki prosedürü okuyarak uygulamak için kendinizi yorgun hissediyorsanız, abonekayit@bizimgazete.net adresine bir mail atabilirsiniz. Sizi yapmanız gerekenler konusunda yönlendiririz. Tabii her durumda en azından elektronik aboneliğin kaba bir tanımına sahip olmak açısından aşağıdaki dört paragrafı okumanızı öneririz.

Abone kayıt işlemlerinde okurlarımıza en hızlı şekilde yanıt vermeye çalışıyoruz. İşlem yoğunluğuna bağlı olarak yanıt süremiz uzayabilir. Kayıt işlemlerinin tamamlanması için ihtiyaç duyacağımız süre 24 saati geçmeyecektir.

Abone kayıt işlemleriniz sırasında bize banka kanalıyla yaptığınız ödeme dekontunun yanında TC Kimlik Numaranızı ve kısa adres bilginizi de iletmeniz gerekiyor.

Bu bilgiler adınıza hazırlanacak faturada yer alacak, site veritabanında ya da başka bir kayıt sisteminde kayda geçirilmeyecektir.

Faturanın bir kişi adına değil bir şirket adına düzenlenmesi de mümkündür. Bu durumda bize iletmeniz gereken bilgiler, şirket ünvanı, adresi, vergi dairesi ve vergi numarasıdır.

Öncelikle:

Bizim Gazete aboneliği yalnızca elektronik kopya için geçerli bir aboneliktir. Basılı gazeteye ulaşmak için gazetenin mevcut dağıtım kanallarını kullanmanız gerekiyor. Bilindiği gibi bu kanallar sokak satışları ve bir kısmı bu siteden de duyurulan satış noktalarından oluşuyor. (Bizim Gazete’ye ulaşabileceğiniz noktalar hakkında  bilgi edinmek için sitedeki Duyurular bölümünü takip edebilirsiniz.)

Bulunduğunuz yerde basılı kopyaya ulaşmanız için size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunun mümkün olmadığı yerlerde dijital aboneliği öneriyoruz. iletisim@bizimgazete.net adresine yollayacağınız e-posta üzerinden dağıtım kanallarımız konusunda bilgi almak için bizimle temas kurabilirsiniz. (Dijital abonelik işlemleri içinse aşağıda belirttiğimiz e-posta adresine yazmanız gerektiğini tekrar hatırlatalım.)

Elektronik kopya aboneliğinin basılı gazeteyi elinize alıp okumaktan farkı olduğunu öncelikle hatırlatmak isteriz.

Elektronik kopya nasıl okunuyor?

Aboneler Bizim Gazete’yi bu web sitesine girerek okuyorlar. Her bir sayı ekranda gerçek görüntüsüyle okunuyor ancak kendi bilgisayarınıza kaydetmeniz mümkün olmuyor.

Abonelik nasıl işliyor?

Abone olduğunuz süre içinde gazetenin tüm sayılarına erişiminiz oluyor. Aboneliğiniz dolduğunda, aboneliğinizin geçerli olduğu dönemde yayınlanmış sayılara erişiminiz devam ediyor. Bu noktada “pasif abone” durumuna geçmiş oluyorsunuz ki, yayınlanan yeni sayılara erişemiyorsunuz.

Örnek verirsek, Kasım ayında 6 ay süreli aboneliği başlayan bir okurumuz Eylül ve Ekim aylarında yayınlanmış sayıları da okuyabiliyor. 6 ay dolduğunda, bu örnekte 1 Mayıs 2023 tarihinden itibaren, okurumuz sadece 1 Kasım 2022 ile 1 Mayıs 2023 arasında yayınlanmış olan sayılara erişebiliyor. Siteye giriş için oluşturulmuş kullanıcı tanımı devam ediyor.

Abonelik adımlarını uygulamalı olarak anlatan bu videoyu (izleme kolaylığı açısından gerek duyarsanız tam ekrana büyüterek) izleyebilirsiniz.

Nasıl abone olursunuz?

Aşağıda belirttiğimiz banka hesap numarasına yine her bir abonelik süresi için belirtilen miktarı havale ya da EFT kanalıyla yolluyorsunuz. Bu işlemin gerçekleştiğinden emin olduğunuz noktada abonekayit@bizimgazete.net adresine şu bilgileri içeren bir e-posta yolluyorsunuz:

  • Banka işlem dekontunun fotoğrafı ya da elektronik makbuz
  • İstenen abonelik başlangıç tarihi ve abonelik süresi
  • Aboneliğin tanımlanmasını istediğiniz e-posta adresi
  • Abonenin adı soyadı (Lüzumu halinde bu bilgiyi vermeyebilirsiniz.)
  • Fatura bilgileri (Banka kanalıyla yapılan işlem için fatura kesilmesi yasal zorunluluktur. Bu yüzden Ad, Soyad ve TC Kimlik Numarasını ya da fatura kesilecek bir şirkete ait vergi bilgilerini bize bildirmenizi rica ediyoruz.)
  • Aboneliği bir başka kişi için alıyorsanız, bunu belirtmenizi rica ediyoruz.
  • Aboneliği bir başka kişi için alıyorsanız, kendi ad ve soyadınızı belirtmenizi rica ediyoruz. (Lüzumu halinde bu bilgiyi vermeyebilirsiniz.)
  • Aboneliği bir başka kişi için alıyorsanız, (bu durumda abone kayıt adresi olarak onu belirtmiş oldunuz) ayrıca size (abone yapan kişiye) ulaşabileceğimiz e-posta adresi

Abone kayıt işlemi yapılırken dekont ya da makbuzdaki bilgilerle bankadaki kayıtlar karşılaştırılıyor. Abone kaydı sisteme giriliyor ve abonenin e-posta adresine teyid mesajı yollanıyor. İkinci bir e-posta adresi verdiyseniz buraya da bilgi mesajı ulaştırılıyor.

Bundan sonraki işlemler, site yazılımı üzerinden yapılıyor.

Sisteme her girişte (sadece giriş esnasında) tanımlanmış olan e-posta adresine bir onay kodu yollanıyor. Bu yüzden abone e-posta adresinin doğru ve aktif olması önemli.

Kayıt için bilgiler